دلیل شل بودن ارده کنجد
دلیل شل بودن ارده خالص چیست؟

 

دلیل شل بودن خمیرکنجد یا همان ارده خالص چیست❓

کنجد جزو دانه های چرب و دارای روغن فراوان است. وقتی آن را برای تهیه ارده له می کنیم، روغنش هم جدا می شود و همین امر، دلیل شل بودن ارده خالص یا خمیرکنجد است.

🔴یعنی به ارده هیچ افزودنی خاصی مانند شکر اضافه نمی شود❓

نه. به همین دلیل هم طعم ارده خالص و اصیل، کمی گس و تلخ است.

🔴شرایط نگهداری ارده❓

طبیعتا به دلیل اسیدهای چرب محلول در ارده و روغن کنجد، شرایط نگهداری ارده به گونه‌ای است که بایستی آن را در جای خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور افتاب نگه داشت، چراکه اگر چنانچه ارده و روغن کنجد را در مجاورت هوای گرم و نور آفتاب قرار دهیم، اسیدهای چرب آن سریع اکسید شده و خاصیت خود را از دست می‌دهد. بنابراین ازجمله نکاتی که بایستی در نگهداری ارده رعایت شود، ایجاد شرایط خنک برای آن می‌باشد. البته نگهداری ارده در فصل زمستان به دلیل خنک بودن هوا راحت‌تر است، می‌توانید ارده را در کابینت و یا در کشوی آشپزخانه نگهداری کرده و در فصول گرما، آن را بر سر میز و یا پیشخوان آپشزخانه بگذارید و همچنین درصورت هوای بسیار گرم محیط می‌توانید ان را نیز در قسمت درب یخچال که دمای سرد متعادلی دارد، قرار .دهید

🔴روش و میزان مصرف ارده❓

ارده را به طور کلی شیره خرما،شیره انگور، عسل و یا دربرخی موارد با سرکه مصرف می‌کنند
اما به طور معمول ارده را با شیره انگور ترکیب کرده و صرف می‌کنند. البته بایستی توجه داشته باشید که شیره را به مقدار کمی در ارده مخلوط کنید که خیلی شیرین نشود.
همچنین ارده را با عسل، سرکه و شیره خرما نیز میل می‌کنند. ترکیب ارده و شیره خرما، سبب بهبود فعالیت در بخش سیستم عصبی فرد شده و اگر فرد دچار کم‌خونی و یا فقر آهن باشد، منجر به بهبودی فرد بیمار می‌شود. 
شیره انگور نیز شامل ویتامین‌های آ، ب و ث است که مصرف آن همراه با ارده، دارای خاصیت ضدنفخ می‌باشد.
پیشنهاد می‌شود ارده را در وعده صبحانه و در آغاز روز کاری استفاده شود که به عنوان یک مکمل غذایی با توجه به فعالیت روزانه شما، انرژی قابل توجهی را نیز به شما می‌دهد


http://

مطالب مرتبط

 • محصولات


  مشاهده همه محصولات
   

  كلیه حقوق این سایت متعلق به محصولات كنجدي ترنم میباشد و هر گونه كپی برداری از تمام یا بخشی از آن پیگرد قانونی دارد

   
  tarannomco.ir  Copyright © ‍Hdm-Co Corporation All Rights Reserved